انگلستان

ساخت وبلاگ
چکیده : عکس شهر های جهان... با عنوان : لیورپول بخوانید :

لیورپول

 

برای دیدن بقیه عکس ها به ادامه مطلب بروید

 

شهری بندری در شمال غربی انگلستان است. لیورپول نزدیک به نیم میلیون نفر جمعیت دارد و چهارمین شهر پرجمعیت بریتانیاست. این شهر در شمال غربی انگلستان قرار گرفته‌است و درآمد آن از راه حمل و نقل دریایی و صنایع تولیدی تامین می‌شده‌است.

این شهر یکی از سه شهر مهم منطقه انگلستان است و دارای قدمت تاریخی زیادی است و در سال ۲۰۰۷ جشن هشت صدمین سال قدمت خود را برپا کرد.

لیورپول به دلیل تیم فوتبال، موسیقی پاپ و همچنین گروه بیتل‌ها شهرت دارد. لیورپول در سال ۲۰۰۸ به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا نام گرفت.


لیورپول بیش از ۲۵۰۰ بنا و ساختمان قدیمی با معماری باستانی دارد. آب نمای شهر که در لیست مکان‌های باستانی یونسکو قرار گرفته است. موزه داک مملو از اشیای باستانی می‌باشد و این مستثنای ۲۵۰ اثر تاریخی است.
آلبرت داک یکی از بزرگترین مکان‌های جذب توریست در لیورپول است

مکان‌های عبادتی تاریخی ای همچون کلیسای سنت نیکلاس برای ارتدکس‌ها و کلیسای گوستاو آدولف برای کاتولیک‌ها در این شهر وجود دارد.

این شهر یک مسجد نیز دارد که برای مسلمانان این شهر به‌خاطر برگزاری مراسم آیینی مسلمانان از جمله نماز جمعه ساخته شده است، اکثر جمعیت مسلمان، پاکستانی و عرب هستند حتی در این شهر معابدی برای هندوها نیز وجود دارد که دارای قدمتی ۲۰۰ ساله است. لیورپول صاحب پنجمین کلیسای بزرگ دنیا می باشد

عکس شهرلیورپول, شهر لیورپول,بندر لیورپول,شهرهای زیبا اروپا,جاهای دیدنی اروپا,اماکن گردشگری انگلستان,عکس های شهرهای انگلستان,لیورپول انگلیس,شهرهای زیبا,جاهای دیدنی لیورپول,...ادامه مطلب
ما را در سایت عکس شهر دنبال می کنید

نویسنده : جهانگرد بازدید : 10858 تاريخ : 1 تير 1392 ساعت: 2:7 PM

چکیده : عکس شهر های جهان... با عنوان : منچستر بخوانید :

 

سلام

 

این بار با عکسهای شهر منچستر در خدمت شما هستم

 

شما می توانیدبرای دیدن بقیه عکس ها به ادامه مطلب رجوع کنید

ضمنا اطلاعاتی مختصر در مورد شهر منچستر در پایین این عکس آمده

 

 

شهری است در شمال غربی انگلستان در بریتانیا. اغلب «حوزه شهری منچستر بزرگ» را دومین شهر بزرگ بریتانیا می‌دانند، هر چند بسته به تعاریف و سرشماری شهرهای گلاسگو و لیورپول نیز در این مقام مدعی هستند. در ضمن این شهر از نواحی فوتبال خیز اروپا بوده و تیم مشهور منچستریونایتد از این شهر است. این شهر دارای ۲۶ استادیوم فوتبال است. جمعیت این شهر طبق سرشماری سال ۲۰۰۸، ۴۶۴٬۲۰۰ نفر تخمین زده شدهکه با این آمار هفتمین شهر پرجمعیت انگلستان شناخته شد. البته شهر منچستر در درون یک حوزه بزرگ شهری قرار دارد که جمعیت این حوزه شهر بالغ بر ۲٬۲۴۰٬۲۳۰ نفر میباشد

 

برای دیدن بقیه عکس ها به ادامه مطلب بروید

 

 

عکس شهرمنچستر,عکس شهر منچستر,شهرهای انگلیس,عکس منچستر,عکس انگلیس,عکس بریتانیا,d,...ادامه مطلب
ما را در سایت عکس شهر دنبال می کنید

نویسنده : جهانگرد بازدید : 8925 تاريخ : 28 مهر 1391 ساعت: 1:47 PM

نويسندگان

نظر سنجی

دوست دارید از کدام شهرهای کدام قاره بیشتر عکس بگذاریم

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :