آرژانتین

ساخت وبلاگ
چکیده : عکس شهر های جهان... با عنوان : بوئنوس آیرس بخوانید :

بوئنوس آیرس

برای دیدن بقیه عکس ها به ادامه مطلب بروید

بوئنوس آیرس پایتخت کشور آرژانتین و بزرگ‌ترین شهر و بندر آن است. این شهر در ساحل جنوبی ریو دو لاپلاتا، و بر روی ساحل جنوب شرقی قاره آمریکای جنوبی، و مقابل شهر ساکرامنتو، اروگوئه واقع شده‌است.

بوئنوس آیرس که به شدت تحت تأثیر فرهنگ اروپا قرار گرفته، به خاطر معماری، زندگی شبانه، و فعالیتهای فرهنگی اش سرشناس است. این شهر همچنین یکی از ثروتمندترین شهرهای آمریکای لاتین است، که در آن بیشتر طبقه متوسط اجتماعی و نیز ساکنانی که دارای تحصیلات عالی هستند، زندگی می‌کنند.

بوئنوس آیرس پس از درگیریهای داخلی در قرن نوزدهم، در ۱۸۸۰ از ایالت بوئنوس آیرس خارج شد تا توسط دولت فدرال اداره شود. محدوده‌های شهر نیز گسترش یافت تا شامل شهرهای سابق بلگرانو و فلورس شود.

گاهی ازاین شهر به عنوان «پایتخت فدرال» یاد می‌کنند تا آن را از ایالتی با این نام متمایز سازد. در اصلاحات ۱۹۹۴ قانون اساسی آرژانتین، این شهر یک شهر خودمختار معرفی گردید، از این رو عنوان رسمی آن «شهر خودمختار بوئنوس آیرس» است.

عکس شهربوئنوس آیرس,آرژانتین,پایتخت آرژانیتن,شهرهای آرژانتین,دیدنی های آرژانتین,نقاط گردشگری آرژانتین,سواحل آرژانتین,جاذبه های توریستی آرژانتین,نقاط گردشگری آرژانیتن,شهر بوئنوس آیرس,دیدنی های بوئنوس آیرس,نقاط تفریحی بوئنوس آیرس,اماکن توریستی بوئنوس آیرس,عکس های آرژانتین,عکس های شهر بوئنوس آیرس,عکس جاهای دیدنی آرژانیتن,...ادامه مطلب
ما را در سایت عکس شهر دنبال می کنید

نویسنده : جهانگرد بازدید : 6188 تاريخ : 6 مرداد 1392 ساعت: 5:26 PM

نويسندگان

نظر سنجی

دوست دارید از کدام شهرهای کدام قاره بیشتر عکس بگذاریم

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :