تاريخ : 5 تير 1392 | 2:10 PM | نویسنده : جهانگرد

اسلو نروژ

 

برای دیدن بقیه عکس ها به ادامه مطلب بروید

 

شهر اُسلو (Oslo) بزرگترین شهر و پایتخت کشور نروژ است. اسلو همچنین تنها شهر نروژ است که خود یک استان (استان اسلو) نیز هست.
شهر اسلو بین سال‌های ۱۶۲۴ و ۱۹۲۵ میلادی کریستیانا نامیده میشد

اسلو در سال ۱۴۰۸ به دست هارالد سوم (پادشاه نروژ) بنیان گذاشته شد. اسلو در ۱۶۲۴ در آتش‌سوزی گسترده‌ای به ‏‏شدّت آسیب دید و سپس به دست پادشاه دانمارک، کریستیان چهارم، به‌طور گسترده بازسازی شد. پس از این بازسازی، او نام شهر را به کریستیانا تغییر داد.

نام این شهر در ۱۹۲۵ بار دیگر به اُسلو برگردانده شد. پیرامون معنی نام اسلو اختلاف نظر وجود دارد ولی این‌که این نام از زبان نروژی باستان گرفته شده قطعی است. اسلو در آغاز نام یک مزرعه بزرگ در محل سکونتگاه قدیمی بیورویکا بود. زبان‌شناسان دو نظر اصلی در مورد معنی نام اسلو دارند. برپایه نظر اول، این نام به معنی «چمنزار در پای تپه» است و برپایه نظر دوم، این نام «چمنزاری که وقف ایزدان شده» معنی می‌دهد. پژوهشگران هر دو نظر را به یک اندازه محتمل می‌دانند.
منطقه کلان‌شهری اسلو در سال ۲۰۱۰ جمعیتی برابر با ۱٬۴۲۲٬۴۴۲ نفر داشت که ۹۱۲٬۰۴۶ نفر از آن‌ها در مناطق مسکونی به‌هم پیوسته زندگی می‌کنند.

رشد جمعیت در اسلو سالانه دو درصد است که با این ترتیب، بالاترین رشد جمعیت را در میان شهرهای اروپا دارد. این میزان رشد در نتیجه مهاجرت خارجیان به این شهر است و درصد نروژی‌تباران در اسلو رو به کاهش دارد.

 ادامه مطلب

امتیاز بدهید :

| امتیاز : 4
موضوع : نروژ, | بازدید : 14767
برچسب ها : نروژ,اسلو,پایتخت نروژ,زیباترین شهر دنیا,قشنگ ترین شهر جهان,سواحل نروژ,جاهای دیدنی نروژ,اماکن توریستی نروژ,شهر های اروپایی,ساختمان های اروپاییرمعماری قدیم اروپایی,معماری اروپایی,عکس شهرهای جهان,عکس قشنگترین شهرهای جهان,عکس بهترین کشورهای دنیا,

صفحه قبل 1 صفحه بعد