آلمان

ساخت وبلاگ
چکیده : عکس شهر های جهان... با عنوان : گِلزنکیرشِن بخوانید :

گلزنكيرشن

برای دیدن بقیه عکس ها به ادامه مطلب بروید

گِلزنکیرشِن( Gelsenkirchen)‏ شهری است در ایالت نوردراین-وستفالن آلمان.

گلزنکیرشن در بخش شمالی ناحيه صنعتی روهر قرار گرفته‌است. جمعیت آن در دسامبر ۲۰۰۲ برابر با ۲۷۴۹۲۶ نفر بوده‌است.

نخستین‌بار در متون از گلزن‌کیرشن در سال ۱۱۵۰ نام برده شده ولی تا سده نوزدهم دهکده کوچکی بیش نبود. در آن سده انقلاب صنعتی به پیشرفت کل منطقه انجامید. در سال ۱۸۴۰ که معدن‌کاری زغال‌سنگ آغاز شد ۶۰۰۰ نفر در گلزن‌کیرشن زندگی می‌کردند و این تعداد در سال ۱۹۰۰ به ۱۳۸۰۰۰ افزایش یافت.

 

گلزنكيرشن,عكسهاي گلزنكيرشن,آلمان,جاذبه هاي گردشكري گلزنكيرشن,شهر زيباي گلزنكيرشن,...ادامه مطلب
نویسنده : توریست بازدید : 3391 تاريخ : 25 مرداد 1393 ساعت: 4:11 PM
چکیده : عکس شهر های جهان... با عنوان : دوسلدورف بخوانید :

 دوسلدورف

 

برای دیدن بقیه عکس ها به ادامه مطلب بروید

 

دوسلدورف شهری است در آلمان. این شهر مرکز ایالت نوردراین-وستفالن است.این قسمت از شهر دوسلدورف محل تفریح و گردش برای توریستهای خارجی و داخلی و اهالی خود شهر می‌باشد. می‌گویند اگر تمام بارهای ( میز بلند در یک کافه که در جلوی آن از مشتری پذیرائی می‌شود) کافه‌های این شهر قدیمی را بهم وصل بکنند، بلندترین بار دنیا خواهد شد. اهالی شهر بدین گونه از شهر خودشان تعریف و تبلیغ می‌کنند. بندر شهر دوسلدورف کنار شهر قدیمی در رودخانه راین در طول ۱۰ سال گذشته از نظر شهر سازی و تجارت پیشرفت زیادی کرده است. سه ساختمان ۱۰ تا ۱۵ طبقه از آرشیتکت معروف گِری (Gehry) نزدیک برج تله ویزیون شهر چمشگیر هستند. این سه ساختمان بصورت کج و روبندی‌های مختلف ساخته شده اند که از آرشیتکت عادی متفاوت هستند.

 

 

دوسلدورف,آلمان,عكسهاي دوسلدورف,طبيعت زيباي دوسلدورف,نقاط گردشگري دوسلدورف,هتل هاي زيباي دوسلدورف,مجسمه هاي شهر دوسلدورف,اماكن توريستي دوسلدورف,شهر زيباي دوسلدورف,...ادامه مطلب
نویسنده : توریست بازدید : 10024 تاريخ : 14 شهريور 1392 ساعت: 2:19 PM
چکیده : عکس شهر های جهان... با عنوان : مونیخ بخوانید :

مونیخ

برای دیدن بقیه عکس ها به ادامه مطلب بروید

مونیخ‏ بر روی رود آیسار و شمال کوه آلپ قرار گرفته‌است. مونیخ سومین شهر بزرگ آلمان پس از برلین و هامبورگ است.۱٬۳۳۰٬۴۴۰ میلیون نفر در این شهر زندگی می‌کنند و مساحت این شهر۳۱۰٫۴۳ کیلومتر مربع است و مرکز ایالت بایرن است. مونیخ میزبان بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۷۲ بود.

مونیخ شهری ثروتمند است که دارای جاذبه‌های بسیاری است. مراکز دیدنی، جشن‌ها (به‌ویژه جشن اکتبر)، امکانات و برنامه‌های فرهنگی باعث شده‌است تا این شهر را در رتبه چهارم بهترین شهرهای جهان برای زندگی قرار دهد.

مونیخ,مونیخ آلمان,جاذبه های گردشگری آلمان,جاذبه های طبیعی آلمان,جاذبه های توریستی آلمان,جاذبه های توریستی مونیخ,جاذبه های طبیعی مونیخ,طبیعت آلمان,خیابان های آلمان,شرکت بی ام و,شهر مونیخ,ایالت بایرن,باواریا,عکس های شهر های آلمان,عکس شهر مونیخ,شهر مونیخ آلمان,...ادامه مطلب
نویسنده : جهانگرد بازدید : 6127 تاريخ : 5 مرداد 1392 ساعت: 5:46 AM
چکیده : عکس شهر های جهان... با عنوان : هامبورگ بخوانید :

 

هامبورگ

 

دومین شهر بزرگ آلمان و همچنین هشتمین در اتحادیه اروپا است. هامبورگ سومین بندر بزرگ در اروپا بعد از آنتورپ و روتردام است. هامبورگ یک شهر ایالتی است، یعنی یکی از شانزده ایالت آلمان نیز به شمار می‌آید.
هامبورگ در جنوب شبه جزیره یوتلاند قرار دارد.که در جنوب آن اروپای قاره ای در شمال منطقه اسکاندیناوی در غرب دریای شمال و در شرقدریای بالتیک قرار دارد. هامبورگ بر روی رود الب قرار دارد که از تقاطع آلستر و بیله تشکیل می شود. هامبورگ دارای آب و هوای اقیانوسی است که تحت تاثیر اقیانوس اطلس است.


برای دیدن بقیه عکس ها به ادامه مطلب بروید

عکس هامبورگ,نقاط دیدنی هامبورگ,مکانهای توریستی آلمان هامبورگ,عکس بندر هامبورگ,...ادامه مطلب
نویسنده : جهانگرد بازدید : 11647 تاريخ : چهارشنبه 18 بهمن 1391 ساعت: 12:03 AM
چکیده : عکس شهر های جهان... با عنوان : برلین بخوانید :

 


پایتخت کشور آلمان و بزرگ‌ترین شهر هم از لحاظ جمعیت و هم از لحاظ مساحت در این کشور است و در کل اتحادیه اروپا مقام دوم را دارد. مساحت آن ۸۹۹ کیلومتر مربع است و این شهر ۳۸ کیلومتر از شمال به جنوب و ۴۵کیلومتر از شرق به غرب امتداد یافته‌است. میانگین ارتفاع آن از سطح دریا ۳۴متر ثبت شده بلندترین ارتفاع (۱۱۵متر) به دو تپه مصنوعی توفلسبرگ و ماگلبرگ مربوط می‌شود برلین همچنین یک شهر ایالتی است، یعنی یکی از ایالت‌های شانزده‌گانه آلمان نیز به شمار می‌آید. برلین، بزرگ‌ترین و از نظر تاریخی مهم‌ترین ایالت آلمان است. جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی این شهر در حال حاضر، آن را به یکی از مهم‌ترین مراکز جلب گردشگر تبدیل کرده‌است. با این‌حال برلین، شهری «فقیر» با وام‌دار است. برلین به عنوان یکی از مراکز فرهنگی جهان در زمان‌های مختلف نقش مهمی بازی کرده‌است: در قرن ۱۸، به عنوان پایتخت پروس، قلب روشنگری بود. در «دههٔ طلایی سال‌های بیست»، در این شهر بزرگ جشن‌های بی‌شماری برپا شد. امروز نیز برلین، یکی از شهرهای مهم اروپاست که هنوز نگاه‌ها را به خود جلب می‌کند.

در حال حاضر برلین، پایتخت آلمان، مرکز دولت و مجلس فدرال این کشور است، هر چند که هنوز برخی از وزارت‌خانه‌ها، شعبه‌هایی نیز در شهر بن، پایتخت پیشین آلمان دارند. بخشی از شهر که بناهای دولتی در آن واقع‌اند، مثل «رایشستاگ» (Reichstag) که مجلس فدرال آلمان در آن قرار دارد، دروازهٔ «براندنبورگ» (Brandenburger Tor)، یا میدان‌هایی چون «بازار ژاندارمری» (Gendarmenmarkt)، از جمله دیدنی‌های شهر برلین است که تاریخ معاصر آلمان در آن‌ها نوشته می‌شود. در میدان پتسدام (Potsdamer Platz) که در زمان جنگ سرد به آن «نوار مرگ» می‌گفتند، چندی است که ساختمان‌های بسیار مدرن و بلند و دیدنی بنا شده‌اند. میدان الکساندر (Alexanderplatz)، که در دورهٔ حکومت «آلمان دموکراتیک» میدان مرکز مرکزی برلین شرقی بود، در سال‌های گذشته تغییرات اساسی کرده‌است. هم‌چنین در برخی از محله‌های برلین، به ویژه در بخش شرقی آن، رد پای تاریخ را می‌توان یافت.برای دیدن بقیه عکس ها به ادامه مطلب بروید

 

برلین,عکس برلین,آلمان,عکس های شهرهای آلمان,آثار تاریخی آلمان,مکان های توریستی آلمان,f,...ادامه مطلب
نویسنده : جهانگرد بازدید : 9380 تاريخ : يکشنبه 10 دی 1391 ساعت: 11:34 AM